Liga Mistrzów: Real Madryt - CSKA Moskwa

• autor: dybek5, 2012-03-14 14:19

... więcej w rozwinięciu

Real Madryt w sobotę odniósł 30. zwycięstwo w 34. spotkaniach i zachował dziesięciopunktową przewagę nad Barceloną na szczycie hiszpańskiej ekstraklasy, ale trener José Mourinho jest przezorny przed spotkaniem z CSKA Moskwa. Pontus Wernbloom zdobył bramkę w ostatniej minucie meczu z Realem trzy tygodnie temu, dając rosyjskiej drużynie remis 1:1, chociaż zespół Leonida Słuckiego wygrał zaledwie sześć z ostatnich 24. spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Real Madryt
Trener José Mourinho:
- "Zagramy trzema napastnikami. Będzie wielką pomocą, jeżeli wesprą nas kibice. Niespodzianki zdarzają się w piłce nożnej i czasem najlepsze drużyny nie wygrywają. Mamy dobre powody, żeby myśleć, że to będzie trudny mecz. Nasi rywale są silną drużyną i wiedzą, jak się bronić. Zmierzyłem się z CSKA z Interem (wygrywając u siebie 1:0 w sezonie 2009/10) i Chelsea (wygrywając 2:0 i 1:0 w 2004/05), więc wiem jak trudnym są rywalem.

Każdy musi dać z siebie wszystko dla drużyny. Jeżeli CSKA wygra, nie będzie to cud. Jeżeli wygrają, będzie to oznaczać, że zagrali bardzo dobrze, a my bardzo źle. Wolę być optymistą i myśleć, że to my wygramy. Ta drużyna Realu rozegrała 19 meczów w Lidze Mistrzów UEFA w ciągu ostatnich dwóch lat i przegrała tylko raz. Ta drużyna nie boi się niczego."

Ostatni wynik:
Sobota: Real Betis – Real Madryt 2:3 (Molina 10, Montero 55; Higuaín 25, Ronaldo 52 73)
Casillas; Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo; Özil (Benzema 89), Khedira, Kaká (Granero 75), Alonso, Ronaldo; Higuaín (Callejón 79).

• Cristiano Ronaldo podwyższył liczbę strzelonych bramek dla klubu i reprezentacji do 46. w 45. meczach, a Real Madryt zaliczył dziesiąte z rzędu zwycięstwo wyjazdowe w hiszpańskiej ekstraklasie na Estadio Benito Villamarín, co jest nowym rekordem klubu. Poprzedni rekord dziewięciu z rzędu zwycięstw wyjazdowych padł w sezonie 2009/10.

Informacje drużynowe:
Fabio Coentrão (mięsień trójgłowy) i Ángel Di María (kolano) pauzują z powodu kontuzji, ale Gonzalo Higuaín i Karim Benzema powinni wystąpić. - Miałem problem kiedy Benzema był kontuzjowany, a Higuain nie był w najlepszej formie – powiedział Mourinho. - Teraz jest OK i nie mam problemu.

CSKA
Trener Leonid Słucki:
- "Nie ma uniwersalnej metody na zatrzymanie Realu Madryt, chociaż najefektywniejsi są z kontrataków. Będą grali u siebie, gdzie są agresywni w obronie i będą chcieli zdobyć bramki zamiast bronić bezbramkowego remisu (który zapewniłby hiszpańskiej drużynie awans dzięki bramce wyjazdowej).

Każda minuta będzie kluczowa w tym spotkaniu, ale nie boimy się. Moi piłkarze mają doświadczenie i naszym celem jest dotarcie do ćwierćfinałów. Mourinho ma imponujące CV. Sam zadecydował o tym jak przedstawiany jest w mediach, ale nie jest to jego prawdziwy obraz. Spotkałem go, kiedy był w Chelsea i był bardzo otwarty - z chęcią dzielił się pomysłami."

Ostatnie spotkanie:
Piątek: CSKA – Dinamo Moskwa 1:1 (Doumbia 3; Siemszow 75)
Czepczugow; A Bierezucki, Ignaszewicz, Szczennikow, V Bierezucki; Mamajew (Necid 83), Wernbloom, Honda (Aldonin 46), Oliseh (Tošić 63), Musa; Doumbia.

• CSKA, bez zawieszonego Alana Dzagojewa, nie wygrało już w pięciu meczach ligowych po wyrównującej bramce swojego byłego pomocnika Igora Siemszowa. Seydou Doumbia zdobył pierwszą bramkę w ośmiu spotkaniach dla klubu i reprezentacji w 2012 roku. W poprzednim roku strzelił 34 gole w 43. meczach.

Informacje drużynowe:
Keisuke Honda może nie wystąpić z powodu urazu uda, ale Aleksandrs Cauņa powraca po złamaniu palca w styczniu. Igor Akinfiejew (więzadła kolana) i Mark González (biodro) pauzują z powodu kontuzji, chociaż bramkarz trenuje już z resztą składu.

Fakty meczowe
Na tym etapie dwa lata temu CSKA wyeliminowało inną hiszpańską drużynę Sevillę po zwycięstwie 2:1 na wyjeździe dzięki bramkom Tomáša Necida i Hondy. Mecz u siebie zakończył się wynikiem 1:1, a González zdobył wyrównującą bramkę dla CSKA.

Źródło: http://pl.uefa.com

autor: dybek5 2012-03-15 00:06:41

Profil dybek5 w Futbolowo HALA MADRID !! !! !! Taki wynik też obstawiałem :D 4:1 dla Los Blancos !! Prawda "boski"?

autor: ~omg 2012-03-15 12:18:59

avatar To jest strona Powiśla Bolesław czy Realu Madryt albo Sportu z calego swiata ? hahaha . wescie napiszcie cos o lidze , powislu a nie o realu itp bo to mysle malo kogo interesuje albo wszyscy o tym wiedza

autor: ~Świadek 2012-03-15 17:37:13

avatar no to niech ktoś jeszcze się tym zainteresuje, a nie tylko Dybek nad wszystkim sam siedzi. Sam prowadzi stronę i nikt mu nie pomaga więc przestańcie się czepiać!

autor: ~malutka554 2012-03-17 18:19:44

avatar HALA MADRYT!!!!!!!!!! :d