LKS Powiśle Bolesław zwycięzcą Turnieju !!

• autor: dybek5, 2012-07-22 10:00

... więcej w rozwinięciu

Galeria zdjęć

turniej-o-puchar-wojta-gminy-boleslaw-22-07-2012r-3591661.jpg turniej-o-puchar-wojta-gminy-boleslaw-22-07-2012r-3591662.jpg turniej-o-puchar-wojta-gminy-boleslaw-22-07-2012r-3591663.jpg

W dniu wczorajszym odbył się Regionalny Turniej Piłki Nożnej na obiekcie sportowym w Bolesławiu. W turnieju wzięły udział drużyny:

- LKS Powiśle Bolesław,

- KS Wójcina,

- LZS Strażak Karsy,

- LUKS Zalipie.

Rozpoczęcia Turnieju dokonali - Wójt Gminy Bolesław - Kazimierz Olearczyk oraz Prezes LKS Powiśle Bolesław - Jerzy Wójcik. Przywitali oni przybyłych gości, zawodników wszystkich drużyn oraz zgromadzonych kibiców.

Turniej rozgrywany był na zasadzie każdy z każdym. Mecze 2x20 minut. O klasyfikacji końcowej decydowały zdobyte punkty, bramki (w przypadku równej liczby pkt i takiego samego bilansu bramkowego o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych.

Po części oficjalnej odbyło się losowanie, które miało za zadanie przyporządkowanie kolejności rozgrywanych meczów. I tak nr 1 wylosował klub KS Wójcina, nr 2 LZS Strażak Karsy, nr 3 LKS Powiśle Bolesław i nr 4 LUKS Zalipie.

Zaplanowana kolejność spotkań oraz ich wyniki:

I mecz - KS Wójcina vs LZS Strażak Karsy 1:0

II mecz - LKS Powiśle Bolesław vs LUKS Zalipie 1:0

III mecz - KS Wójcina vs LKS Powiśle Bolesław 1:3

IV mecz - LZS Strażak Karsy vs LUKS Zalipie 2:0

V mecz - KS Wójcina vs LUKS Zalipie 4:2

VI mecz - LZS Strażak Karsy vs LKS Powiśle Bolesław 1:3

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1 miejsce - LKS Powiśle Bolesław - 9pkt - br. strzelone 7 - br. stracone 2.

2 miejsce - KS Wójcina - 6 pkt - br. strzelone 6 - br. stracone 5.

3 miejsce - LZS Strażak Karsy - 3 pkt - br. strzelone 3 - br. stracone 4.

4 miejsce - LUKS Zalipie - 0 pkt - br. strzelone 2 - br. stracone 7.

W trakcie turnieju zawodnicy rywalizowali również o miano najlepszego strzelca. Po zakończeniu rozgrywek okazało się, że dwóch zawodników zdobyło po 3 bramki i potrzebna była dogrywka, która polegała na wykonaniu rzutów karnych do momentu pierwszej pomyłki. O statuetkę Króla strzelców walczyli:

- Mateusz Kaczówka - LKS Powiśle Bolesław,

- Wiktor Curyło - KS Wójcina.

Pierwsza seria rzutów karnych została wykonana bezbłędnie przez obu zawodników, lecz już w drugiej nastąpiło rozstrzygnięcie. W swojej próbie pomylił się Mateusz Kaczówka, którego strzał obronił bramkarz z drużyny z LZS Strażak Karsy. Tą pomyłkę wykorzystał zawodnik KS Wójcina, który pewnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza i tym samym został Królem strzelców turnieju.

Bramki dla naszej drużyny zdobywali:

3 bramki - Mateusz Kaczówka,

2 bramki - Łukasz Zając,

1 bramka - Krzysztof Tomasiewicz,

1 bramka - Paweł Czajkowski.

Wręczenia Pucharów oraz dyplomów dokonali Wójt Gminy Bolesław - Kazimierz Olearczyk, Prezes LKS Powiśle Bolesław - Jerzy Wójcik oraz Radny Rady Powiatu - Józef Misiaszek.

Turniej współfinansowany ze środków Powiatu Dąbrowskiego.