Prawa autorskie

Aktualności

Powiśle zwycięża !!

• autor: dybek5, 2011-01-31 07:47

Nasza drużyna odniosła we wczorajszym Turnieju zwycięstwo. Więcej w rozwinięciu...

Wczoraj, tj. 30 stycznia (niedziela) w Hali Sportowej w Mędrzechowie rozegrany został I Turniej Halowy Piłki Nożnej o Puchar LKS Powiśle Bolesław. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Były to: Powiśle Bolesław I, Powiśle Bolesław II, KS Burzyn, MOSiR Tuchów, LZS Mędrzechów, AVA Grądy, KS Wójcina oraz IKAR Odporyszów.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, po cztery zespoły w każdej z nich. Spotkania rozgrywane były na zasadzie każdy z każdym, a czas trwania spotkania wynosił 1 x 15 minut. Około godziny 13 zakończyły się rozgrywki grupowe i drużyny, które zajęły miejsca 1 i 2 awansowały do dalszej gry. I tak, w grupie A zagrały drużyny: Powiśle Bolesław I, KS Wójcina, AVA Grądy oraz MOSiR Tuchów. Prawo gry o puchary wywalczyły drużyny Powiśla Bolesław I oraz MOSiR Tuchów. W grupie B zagrały drużyny: Powiśle Bolesław II, KS Burzyn, IKAR Odporyszów oraz LZS Mędrzechów. Awans uzyskały drużyny: IKAR Odporyszów oraz KS Burzyn.

W drabince pucharowej zwycięzca grupy A, czyli Powiśle Bolesław I miało zmierzyć się z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupie B. Ich przeciwnikiem była drużyna KS Burzyn. Mecz-rewanż można powiedzieć, gdyż Powiśle 9 stycznia spotkało się już z drużyną z Burzyna w grupie na rozgrywkach w V Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Ropskiego w Tuchowie. Tegoż dnia Nasi przegrali 5:1. Więc Powiśle przystąpiło do spotkania zmotywowane chęcią odegrania się za tamtą porażkę. Sztuka się udała i Bolesławianie wygrali 5:3 i awansowali do finału. Drugi półfinał to konfrontacja IKAR'a Odporyszów, który zajął 1 miejsce w grupie B z drużyną MOSiR'a Tuchów, która z kolei zajęła 2 miejsce w grupie A. IKAR zwyciężył 2:0 i został przeciwnikiem Powiśla Bolesław I w finale turnieju. W finale pocieszenia, czyli meczu o 3 miejsce zagrali KS Burzyn oraz MOSiR Tuchów, drużyny, które znają się bardzo dobrze. KS Burzyn strzelił 6 bramek, tracąc tylko dwie i tym samym zajął trzecie miejsce w turnieju.

Finał rozegrano około 14. Zagrały w nim drużyny IKAR'a Odporyszów oraz Powiśla Bolesław I. Spotkanie było bardzo zacięte. Powiśle nie odpuszczało, zawodnicy byli bardzo zmotywowani, aby odnieść zwycięstwo w I edycji turnieju. Sztuka się udała i Powiśle minimalnie, bo zaledwie 1 bramką wygrało z IKAR'em i zajęło pierwsze miejsce.

Ceremonii wręczenia pucharów dokonał Wójt Gminy Mędrzechów, współorganizator całych zawodów. Wręczył on pamiątkowe dyplomy dla uczestników turnieju oraz puchary na drużyn, które zajęły miejsca na podium. Oprócz głównych trofeów walka toczyła się również o Króla strzelców turnieju. W tej klasyfikacji zwyciężył Łukasz Ropski (KS Burzyn, 8 bramek), drugie miejsce zajął Patryk Leżoń (LKS Powiśle Bolesław I - 7 bramek) i trzecie miejsce Krzysztof Ropski (KS Burzyn - 6 bramek). Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim drużynom za udział w I edycji Turnieju. Miejmy nadzieję, że za rok, w ostatnią niedzielę stycznia doczekamy się II edycji.

Pozdrawiam Admin

P.S. Galeria z meczu, szczegółowe tabele, strzelcy i relacje ze spotkań zostaną opublikowane we wtorek wieczorem.